Article traduït per un sistema de traducció automàtica. Més informació, aquí.

Què és més rendible: fer compra setmanal o mensual?

En la compra setmanal es pot aconseguir un estalvi en els productes de temporada i els aliments frescos, ja que tenen uns preus molt fluctuants
Per Ana Palomo Trigo 1 de juliol de 2013
Img carrito super listp
Imagen: Couse-Baker

L’augment del nombre de llars, la disminució de les persones que els habiten i la incorporació de la. dona al món laboral han portat amb si una modificació en els hàbits de compra i consum dels ciutadans . S’ha reduït el temps disponible per a la preparació dels aliments i ha canviat la freqüència amb la qual es realitza la compra principal, la quantitat d’establiments que es visita i el temps que es dedica a. fer la compra . No obstant això, segons la modalitat de família de què es tracti, cal tenir en compte si resulta més rendible comprar els productes d’alimentació cada setmana o amb una periodicitat mensual , tal com s’explica en el següent article, on s’analitzen els avantatges i els inconvenients de cada freqüència de compra.

Amb quina freqüència es fa la compra

En termes generals, la majoria de les llars espanyoles fa una mica més de dues compres a la setmana. Així, el 85% de les famílies realitza, almenys, una cada set dies (que sol coincidir amb la compra principal), només el 14% adquireix diàriament i únicament un 6% duu a terme la seva despesa en alimentació una vegada al mes . Encara que la compra diària ha estat l’hàbit tradicional durant moltes dècades, la manera de vida actual està imposant la compra setmanal de productes, d’acord amb una planificació prèvia. Segons el model de. família , els costums en aquest sentit difereixen. Cada quant temps fan la compra?

  1. Llars amb un sol membre entre 18 i 44 anys

    En les llars de. joves independents ha augmentat el consum de productes d’alimentació. No obstant això, són els que realitzen menys compres diàriament i tenen una major tendència a la compra setmanal, quinzenal i mensual . A més, els llocs preferits per a fer-la són els supermercats i els hipermercats.

  2. Famílies amb nens menors d’edat

    En els últims anys ha descendit el consum en les llars amb fills i en els de les parelles sense fills. Malgrat això, les famílies amb nens solen fer la compra d’aliments amb una periodicitat setmanal i acudeixen a supermercats i hipermercats .

  3. Parelles majors sense fills en la llar

    En les llars formades per. jubilats i per parelles adultes sense fills que conviuen amb ells s’està observant un augment en les adquisicions de productes d’alimentació. Són els qui compren amb una freqüència diària i setmanal i es decanten per les botigues tradicionals de barri i els mercats i supermercats .

Què és més rendible: compra setmanal o mensual?

El més recomanable, sigui com sigui la modalitat de. família , és realitzar una compra mensual de productes no peribles , ja que garanteix tenir a casa provisions d’arròs, llegums, llet, llaunes i aliments en conserva, begudes, patates, oli, articles d’higiene i neteja, etc.

De qualsevol forma, en fer la compra cal preveure quina quantitat de cada aliment es consumeix durant el mes, per a no comprar més del compte . Com més durador és el producte, més propensió hi ha al seu emmagatzematge, fins i tot encara que es tinguin grans existències del mateix a casa. Si s’adquireix de més, de manera contínua, és fàcil arribar a emmagatzemar en el rebost productes caducats , la qual cosa convé evitar quan es pretén estalviar en la compra.

La compra mensual incita a gastar més, perquè com més ple està el carro, menys objeccions posa el comprador a afegir nous productes

Així mateix, la compra està condicionada per les característiques i possibilitats de conservació de l’aliment i per la facilitat d’emmagatzematge . Si no es disposa d’una nevera gran o d’un ampli rebost, és millor fer-la més sovint, que adquirir grans quantitats per a intentar estalviar, i haver després de tirar menjar.

Quan es tracta de la compra diària o setmanal, el consumidor ha d’aprofitar per a fer-se amb els productes frescos o peribles, com el pa, la fruita i la verdura i les carns i els peixos.

Compra mensual

  • Avantatges

    • S’estalvia temps i combustible del vehicle, perquè en un sol viatge s’adquireixen tots els productes d’alimentació.

    • Es pot aprofitar les ofertes de 2×1, de 3×2, de 20% més de producte al mateix preu, etc. El comprador que pot acumular gènere en el seu rebost aconsegueix un estalvi de diners en servir-se d’elles.

  • Inconvenients

    • Les ofertes en determinats productes poden incitar a comprar més del que es necessita o a l’adquisició d’articles innecessaris.
    • En la compra mensual és freqüent incloure més capritxos i realitzar més compres per impuls (com a postres, dolços, productes de picotejo, fruita seca, etc.), ja que se sap que no es tornarà a l’establiment fins al mes següent. Per això, cal planificar-la, amb la finalitat de reduir la despesa en alimentació, i tenir disciplina per a evitar les adquisicions per impuls.

    • Alguns productes poden caducar en el rebost o en la nevera per haver-los comprat en excés . El més apropiat és congelar en petits paquets els aliments peribles que s’hagin adquirit, per a anar consumint-los a poc a poc.

    • Encara que s’emporti una llista , en fer-se amb tants productes i de tan diverses seccions, és més fàcil oblidar la compra d’algun . Molts consumidors coincideixen en assenyalar que, amb la compra mensual, acaben acudint cada setmana al supermercat per a adquirir els aliments frescos que van necessitant.

    • Malgrat que els. envasos grans poden semblar més econòmics, sovint resulten menys rendibles, perquè es malgasta més producte en gastar-se més “alegrement”. Com a exemple, els experts assenyalen que dura menys un envàs d’un litre de gel, que dos de mig litre.

    • La compra mensual indueix a més despesa , perquè com més ple està el carro, menys objeccions es posa a afegir nous productes.

Compra setmanal

  • Avantatges

    • Els productes frescos i peribles (carns, peixos, fruita, verdura, etc.) solen tenir uns imports més fluctuants que els no peribles.
    • És més fàcil aconseguir un estalvi comprant productes de temporada o els aliments que aquesta setmana estiguin a millor preu .

    • És més difícil que els productes adquirits caduquin en la nevera o rebost.

    • Si s’ha oblidat la compra d’algun aliment , sovint es pot esperar fins a la setmana següent en què es torna a l’establiment.

  • Inconvenients

    • Quan s’acudeix al supermercat cada setmana es gasta temps , a més de combustible del vehicle si va amb cotxe.
    • Si es fa la. compra a través d’Internet , no es pot veure el gènere, ni triar els productes.

Encara que, en línies generals, és més rendible realitzar la compra d’aliments cada setmana , les associacions de consumidors aconsellen provar de fer una compra mensual durant un mes, anotant totes les despeses, i fer compres setmanals al llarg del mes següent, per a verificar quina resulta més econòmic a cada usuari.

Contenció de la despesa

La. crisi econòmica ha provocat una contenció en la despesa que porta als espanyols a un consum més racional . El preu és el factor fonamental a l’hora de triar l’establiment i els productes de la cistella de la compra, i un percentatge del 62,7% dels espanyols és el primer que mira. Al cost segueix la qualitat dels aliments, alguna cosa que té també en compte el 51,9% dels consumidors.

A més del preu i la qualitat, a l’hora de triar un producte d’alimentació, el comprador es fixa en la seva marca i la grandària de l’envàs. Segons el. Ministeri d’Agricultura, Alimentació i Medi Ambient , la despesa mitjana per persona en alimentació va ser de 1.468 euros en 2012, la qual cosa equival al fet que l’any passat cada espanyol es va gastar en menjar uns 28 euros a la setmana o uns 122 euros al mes, de mitjana .