Salta el menú de navegació i ves al contingut

EROSKI CONSUMER, el diari del consumidor

Cercador

logotip de fundació

Canals d’EROSKI CONSUMER


Estàs en la següent localització: Portada > Seguretat alimentària

Aquest text ha estat traduït per un sistema de traducció automàtica. Més informació, aquí.

El consum d’antiàcids pot provocar al·lèrgies amb el consum de determinats aliments

  • Autor: Per
  • Data de publicació: Dijous, 18deSetembrede2003

Un nou estudi austríac confirma que les persones que prenen antiàcids per problemes d’estómac poden sofrir reaccions al·lèrgiques enfront d’aliments amb gran potencial al·lergògen com a avellanes. La combinació de totes dues substàncies ha provocat en ratolins de laboratori reaccions al·lèrgiques que no apareixen amb només consum dels aliments.

Els ratolins no han tingut cap mena de reacció després de rebre proteïnes d’avellana i altres aliments. No obstant això, sí han tingut reaccions al·lèrgiques després de rebre inhibidor de bomba de protons, que és un antiàcid de gran potència de la família de fàrmacs antisecretores. Segons els experts austríacs, la reacció només es produeix quan se subministren les noves proteïnes d’avellanes, no així amb altres aliments.

Segons Eric Jensen Jarolim, director de l’estudi i professor de l’Hospital Universitari de Viena, el problema només apareix quan s’ingereix un aliment nou que no forma part de la dieta quotidiana. Això és així ja que el cos crea una tolerància als aliments que es consumeixen de manera freqüent, assegura l’expert, que recomana “ajustar-se a la dieta que es coneix i no provar menjars exòtics”.

A pesar que fins ara l’experiment s’ha realitzat en animals de laboratori, els experts no descarten que els mateixos resultats puguin aplicar-se als humans. En aquest sentit, “els resultats obtinguts semblen encaixar amb les dades de les recerques amb animals”, assegura Jensen-Jarolim. Els experts adverteixen així de la presència de l’antagonista dels receptors d’H-2, un dels medicaments que provoca aquests efectes al·lèrgics.

Aquest i altres fàrmacs antiàcids afecten la secreció d’àcids i neutralitzen el pH en l’estómac, cosa que dificulta que la pepsina, enzim que degrada les proteïnes, es posi en funcionament. En conseqüència, s’obstaculitza la digestió de les proteïnes, la qual cosa provoca una reacció al·lèrgica. Per tot això, els experts consideren que, a pesar que “aquests fàrmacs són molt importants, els responsables mèdics haurien d’avisar als pacients dels seus efectes perquè no consumeixin aliments nous”, segons informa El Mundo.

Et pot interessar:

Infografies | Fotografies | Investigacions