Artigo traducido por un sistema de tradución automática. Máis información aquí.

Coco: tan rico de sabor como rico en calorías

En apenas 100 g de peso de coco hai 354 kcal, máis do dobre que nunaguacate e catro veces máis que nun plátano
Por Laura Caorsi 20 de Xullo de 2019
Img coco fruta fresca hd
Imagen: manueltapi
Imaxe: manueltapi

A diferenza do que ocorre con outras. froitas tropicais, cuxas procedencias noscusta identificar, case todos sabemosque o coco se obtén dunha palmeira.Pero que máis coñecemos de lesteproduto que gaña presenza nos nosos mercados? Empecemos por unha curiosidade nutricional: é a froitamáis calórica do mundo. En apenas 100 g de peso de coco hai 354 kcal, máis do dobre que nun aguacate e catro veces máis que nun plátano. Ademais, presenta un notable contido degraxa (sobre todo, saturada, que aumenta os niveis decolesterol, tanto o bo como o malo) e moita menoscantidade de auga que a maioría das froitas. Por contra,o seu achegue de fibra dietética é superior. Coñece os usos desta froita e como gozala en casa.

Grazas ás súas características nutricionais, o coco utilízase comofonte de graxas (para facer aceite), como cosmético (parafacer cremas) e como ingrediente de repostaría e outraspreparacións gastronómicas. O famoso “leite de coco”,tan popular na cociña asiática, faise mesturando cocorallado con auga. E é tan deliciosa como calórica, porqueen 100 ml hai 170 kcal, 17,5 g de graxa e 2,9 g de hidratosde carbono, uns valores moi parecidos aos da natalixeira para cociñar.

En casa, podemos utilizar o coco rallado e o leite decoco para elaborar algún prato ou bebida especial (ambos véndensexa preparados) ou incorporar o coco fresco ao frutero,como unha opción máis. Neste caso, lembra que abriloten truco: primeiro hai que perforalo (por exemplo, conun desaparafusador ou unhas tesoiras con punta) para quitarllea auga do interior e, despois, rompelo con axuda deun martelo. A dureza da súa cortiza contrasta coauntuosidad do seu pulpa, que podes extraer facilmente conun coitelo e gardar nun táper pechado na neveira. O seuprezo rolda os 1,45 euros por unidade.