Artigo traducido por un sistema de tradución automática. Máis información aquí.

Como se elaboran os nuggets de pito e por que non son tan baratos como parece?

Os nuggets conxelados son prácticos, pero non por iso máis baratos que os caseiros. Algúns se fan con anacos enteiros de pito, mentres que outros conteñen carne picada e mesturada con máis ingredientes
Por EROSKI Consumer 21 de Maio de 2022
elaboracion nuggets pollo
Imagen: Fabricio Macedo
Os nuggets de pito son prácticos, económicos e gustan a case toda a familia. Pero non todo o que conteñen os nuggets é carne de pito . Algúns produtos están feitos con pezas enteiras, mentres que outro non. Ademais, na produción industrial engádense outros ingredientes para conseguir texturas máis zumentas e saborosas. Como se elaboran os nuggets de pito? Son de verdade máis baratos que os caseiros?

Como se fan os nuggets?

Si centrámonos no modo de elaboración, podemos facer dous grupos: os produtos que se elaboran a partir de carne picada e os que se fan con anacos enteiros de carne.

  • Con anacos enteiros de carne. Nestes é habitual engadir ingredientes para que a carne estea máis tenra e zumenta, por exemplo, marinándola ou inxectando auga con sal.
  • Con carne picada e carne separada mecanicamente (CSM). Nos que se elaboran a partir de carne picada, agréganse outros ingredientes, como auga, aceite e espesantes ou gelificantes, para lograr unha pasta homoxénea que posteriormente se dosifica en porcións e cócese. Así se obteñen anacos cunha textura tenra, zumenta e lixeiramente gomosa.

Posteriormente, todos estes produtos se rebozan cun encolante composto principalmente por auga e fariña, sométense a unha breve fritura e, como paso final, a un proceso de. ultracongelación .

Algúns nuggets , ademais do produto en si, inclúen salsas no seu envase . O mellor é evitar estas opcións, porque empeoran as características nutricionais do alimento ao engadir graxa, sal e mesmo azucre ao prato final.

Os nuggets industriais son máis baratos que os caseiros?

nuggets de pito caseiros
Imaxe: phuong hoang thuy

A comodidade págase. Canto custaría un destes produtos se o fixésemos en casa? Podemos facer cálculos de forma aproximada para ter unha idea do que costa elaboralos na nosa cociña a partir de tres ingredientes básicos: pito, ovo e pan rallado.

Os prezos destas materias primas están ao redor das seguintes cifras:

  • Pechuga de pito: 7,35 euros / kg.
  • Ovos: 1,95 euros / ducia.
  • Pan rallado: 1,07 euros / kg.

Para facer comparacións deberiamos fixarnos nun dos produtos comerciais máis parecidos ao que podemos facer en casa. Por exemplo, as Tiras de pito estilo americano de. A Cociñeira , compostas por un 71 % de pito. Para este exercicio podemos supor, ademais, que conteñen un 15 % de pan rallado e un 15 % de ovo.

Facendo os cálculos correspondentes, obtemos que o prezo total de 100 g de tiras de pito caseiras é duns 0,57 euros , unha cantidade que se afasta moito do 1,43 euros que custan as Tiras de poll ou de. A Cociñeira .

Obviamente hai que interpretar estas cifras con cautela, porque estamos ante produtos diferentes: o comercial está marinado e foi sometido a diferentes operacións, como cocción, prefritura e ultracongelación, o cal implica custos que non consideramos na elaboración caseira, porque normalmente non se aplican estes tratamentos. Pero pode darnos unha idea aproximada do que supón para o noso peto consumir un produto ou outro.